توضیحات

پایتخت : سنگاپور

جمعیت : 4500000

واحد پول : دلار سنگاپور

پیش از توافق اروپایی، جایی که الان به عنوان سنگاپور شناخته می‌شود فقط منطقه ماهیگیری مالایی در مصب رودخانه سنگاپور بود.

در فاصله جنگ جهانی دوم سنگاپور که هنوز مستعمره بریتانیا بود، توسط ژاپن اشغال می‌شود.

سرانجام در یک ضد حمله بزرگ که وینستون چرچیل آن را " بزرگترین هزیمت بریتانیاً نامید، سنگاپور در سال ۱۹۴۵ میلادی به انگلستان رسید.هیجده سال بعد در سال ۱۹۶۳ سنگاپور استقلال خودش را از بریتانیا بدست آورد.

جاذبه های توریستی

تاریخچه

آب و هوا

سنگاپور با دمای تقریبی ۳۱ درجه سانتی‌گراد در طول روز و ۲۶ درجه سانتی‌گراد در شب یکی از شرجیترین کشورهای دنیا می باشد.آذر تا دی بارانی‌ترین ماه‌های سال هستند، اما ماه‌های دیگر نیز چندان خشك نیستند.میانگین بارش سالانه در سنگاپور به بیش از ۲۲۴ سانتی‌متر می‌رسد اما كمتر پیش می‌آید كه بارش‌های طویل‌المدتی روی دهد.

موقعیت جغرافیایی

جمهوری سَنگاپور کشور-شهری در جنوب شرقی آسیا و در شمال خط استوا قرار دارد.جنوب شبه جزیره مالایا و کوچکترین کشور جنوب شرقی آسیا است.

مالزی و اندونزی تنها همسایه‌های سنگاپورند.

اقتصاد

سنگاپور یکی از مراکز بزرگ تجاری داد و ستد کالا در جهان است و از زمان استقلال در سال ۱۸۱۹، به یکی از پررونق‌ترین کشورهای جهان تبدیل شده و امروز یکی از پرترافیک‌ترین بندرهای دنیاست.

از لحاظ ذخایر معدنی کشوری فقیر است، اما اقتصاد آن که به بخش خدمات، چینی، تولیدات الکترونیکی و صنایع دستی وابسته‌است، رشد و شکوفایی فراوانی داشته و این کشور را به یکی از ثروتمندترین مناطق دنیا تبدیل کرده‌است.

سنگاپور، توسط یک جاده ترانزیت با مالزی و دیگر نقاط جنوب شرق آسیا مرتبط است.

ویزای سنگاپور

نوع ویزا مدت ویزا قیمت ویزا مدارک لازم جهت اخذ ویزا
2 هفته اقامت 15 روز کاری همراه با یک شب هتل اجباری 80$ اسکن رنگی اصل پاسپورت + اسکن 1 قطعه عکس رنگی + واچر هتل حقیقی ورزرو هتل_تحویل اصل ویزا در ایران )درصورت تحویل اصل ویزا در سنگاپور با کانتر مربوطه هماهنگ شود .(