منچستر

چه هتلی

منچستر شهری است در شمال غربی انگلستان در بریتانیا. اغلب «حوزه شهری منچستر بزرگ» را دومین شهر بزرگ بریتانیا می‌دانند، هر چند بسته به تعاریف و سرشماری شهرهای گلاسگو و لیورپول نیز در این مقام مدعی هستند. در ضمن این شهر از نواحی فوتبال خیز اروپا بوده و تیم مشهور منچستر یونایتد از این شهر است. این شهر دارای ۲۶ استادیوم فوتبال است. جمعیت این شهر طبق سرشماری سال ۲۰۰۸، ۴۶۴٬۲۰۰ نفر تخمین زده شده، که با این آمار هفتمین شهر پرجمعیت انگلستان شناخته شد. البته شهر منچستر در درون یک حوزه بزرگ شهری قرار دارد که جمعیت این حوزه شهر بالغ بر ۲٬۲۴۰٬۲۳۰ نفر میباشد. شهر منچستر را با نامهايي نظير شهر کتان، شهر انبار، شهر بارانی، پایخت شمال، مدچستر، مانکونیا نيز مي شناسند.

هتل های برگزیده شهر منچستر

در اواخر سال ۱۷۰۰ میلادی، منچستر روستایی کوچک با جمعیت کم بود. این روستا با آغاز انقلاب صنعتی شروع به رشد و تبدیل شدن به یک شهر کرد. در طول این دوران کارگران از وضعیت معاش خود راضی نبودند و شورشهایی انجام شد. در یکی از این شورشها به نام کشتار پیترلو در حدود پانزده تا بیست نفر کشته شدند و صدها تن دیگر زخمی گردیدند. در سال ۱۷۸۰ میلادی ریچارد آرک رایت اولین کارخانه ریسندگی را در این منطقه راه اندازی کرد. بعد از سالها در دهه ۱۸۰۰ میلادی منچستر به یکی از قطب ریسندگی تبدیل گشت.

همانند بسياري از شهرهاي بزرگ انگلستان اغلب مراكز خريد در مركز شهر جمع گرديده اند و فروشگاههاي و ماركهاي معروف داراي نمايندگيهاي بسياري در اين شهر مي باشند. مركز اصلي شهر ميدان Piccadilly است كه اتوبوس هاي داخلي و بين شهري و همچنين ايستگاه قطار داخلي و بين شهري در آنجا واقع است. بيشتر فروشگاه هاي زنجيره اي نيز در مركز شهر واقع اند.

قيمت اتوبوسهاي شهري اكثرا با توجه به مسير مورد استفاده است و نسبتا هزينه بالايي دارند. در صورت استفاده از اتوبوس بهتر است بليط هاي هفتگي (Weekly) خريداري شود.