ماکائو

چه هتلی

ماکائو شبه جزيره اي در درياي چين است. تا همين سالهاي نزديک مستعمره پرتغال بود ولي اکنون بخشي از خاک جمهوري خلق چين است. شبه جزيره کوچکي در نزديکي شهر جوخاي واقع در جنوب چين و در مجاورت هنگ کنگ است که از 6 مايل مربع مساحت و 450 هزار نفر جمعيت برخوردار مي‌باشد.
مرکز مامائو ، شهر ماکائو با 120 هزار نفر جمعيت مي‌باشد . مساحت ماکائو 16 کيلومتر مربع و جمعيت آن 457 هزار نفر است.
95 درصد ماکائویی ها چینی و 1 درصد نیز دورگهٔ چینی و پرتغالی است . دین 50 درصد مردم ماکائو بودایی ، 15 درصد کاتولیک و 35 درصد جمعیت نیز بی دین هستند.
کانتونی زبان اکثریت مردم ماکائو است ، هوکین و ماندارین و تا حدودی پرتغالی نیز رواج دارد.

اقتصاد ماکائو تا حد زیادی بر گردشگری استوار است و همچنين ماكائو شهري است تجاري و با توجه به مجاورت آن با كشور چين بسياري از كالاها از اين شهر به نقاط گوناگون جهان صادر مي شود.
از جمله اين صادرات می‌توان به پوشاک، منسوجات، کفش، اسباب بازی، لوازم الکترونیکی و ماشین آلات اشاره کرد.

هتل های برگزیده شهر ماکائو

ماکائو در سال ۱۵۵۷ میلادی مستعمره پرتغال شد. در ۱۳ آوریل ۱۹۸۷ پرتغال و چین مذاکرات را در مورد وضعیت ماکائو آغاز کردند، سرانجام در ۲۰ دسامبر ۱۹۹۹ پرتغال با باز پیوستن ماکائو به چین مشروط به تبدیل ماکائو به یک منطقهٔ اداری ، تجاری و بازرگانی و الزام چین مبنی بر اعطای خودمختاری اقتصادی و اجتماعی به ماکائو به مدت ۵۰ سال ، موافقت کرد. فرهنگ ماکائو نیز آمیزه ای از فرهنگ چینی و پرتغالی است.
در انتخابات ۲۹ آگوست سال ۲۰۰۴ میلادی که در ماکائو برگزار شد ، ادموند هو ، به عنوان رئیس دولت ماکائو انتخاب شد.

در حال حاضر مراكز خريد بزرگي در ماكائو وجود دارد ولي بزرگترين آنها گراند كانال (Grand Canal) است كه به سبك ساختمان هاي ونيز در محيطي به مساحت 9 هكتار ساخته شده كه در آنجا بازارها و بيش از 350 مغازه براي خريد كالاها به قيمت مناسب وجود دارد. اين منطقه بشكل بسيار زيبايي با استفاده از نورپردازي ها و نقاشي هاي شكيل ، مزين شده است.
خريد طلا و جواهرات در اين شهر مرسوم مي باشد و بسياري از فروشگاهها و مغازه ها در اين شهر به فروش طلا و جواهر مي پردازند كه از معروفترين آنها مي توان آونيدا هرتا كاستا (Avenida Horta e Costa) ، آونيدا دو اينفانت دي (Avenida do Infante D) وآونيدا دي آلميدا ري بي رو (Avenida de Almeida Ribeiro) را نام برد كه اكثر طلاها و جواهرات اين فروشكاه ها داراي شناسنامه معتبر مي باشند.
مركز خريد ديگر در اين شهر كنار اسكله ماهيگيري در نزديكي ترمينال كشتي ها واقع شده است. اين منطقه داراي فروشگاه ها ، رستوران ها و ساختمانهايي است كه به سبك بنادر مختلف جهان مانند كيپ تاون ، آمستردام و ونيز ساخته شده است و بيشتر ماركهاي معروف مانند شنل ، گوچي ، ديور ، آرماني ، پرادا و ديگر ماركهاي معروف در اين منطقه يافت مي شود.
و همچنين بسیاری از فروشگاه ها و مغازه ها در نزدیکی مونت فورت (Monte Fort) و ویرانه های سنت پل (Ruins of St. Paul) وجود دارد كه شما مي توانيد عتيقه جات و صنايع دستي را از آنجا تهيه نماييد.

جاذبه های گردشگری برگزیده شهر ماکائو

ماکائو فاقد تقسیمات کشوری است اما می توان ماکائو در این چند بخش معرفی کرد
ماکائو پنينسولا (Macau Peninsula) يا آوومن (Aomen) این منطقه شبه جزیره ایی متصل به سرزمین اصلی چین است که شامل بسیاری از مراکز تفریحی و گردشگری است.
تايپا (Taipa) يا تام چاي (Tam Chai) بخش شمالی جزیره که در جنوب شبه جزیره قرار گرفته است این بخش از جزیره به وسیله سه پل به شبه جزیره اصلی متصل شده است فرودگاه ماکائو نیز در شرق این بخش واقع است. این بخش مسکونی است.
كولوآن (Coloane) يا لوون (Louwan) بخش جنوبی جزیره که این بخش به علت کوهستانی بودن توسعه کمتری یافته است از جاذبه های این بخش می توان به زمین گلف ، مسیرهای پیاده روی و سواحل شلوغ آن اشاره کرد.

ماکائو دارای کلیساها ، معابد ، قلعه ها و ساختمان های قدیمی است که تلفیقی از فرهنگ اروپایی و چینی در کنار یکدیگر است و جاذبه ایی زیبا را بوجود می آورد.
مجسمه بوديساتا آوالوكيتسوارا (Bodhisatta Avalokitesvara) در نزدیکی ساحل که همانند مجسمه حضرت مریم مقدس است.
اگر علاقه ایی به تاریخ ندارید می توانید از برج ماکائو دیدن کنید یا در بندر ماهیگیری کنید و همینطور از پارک ها و مراکز خرید استفاده کنید.
شما بیشتر جاذبه های را در قسمت شبه جزیره ایی پیدا می کنید بسیاری از مناطق و اماکن واقع در منطقه شبه جزیره ایی ماکائو توسط یونسکو به ثبت رسیده است اما در بخش جزیره ایی نیز مناطق زیبایی یافت می شود که می توان به روستاهای زیبای آن اشاره کرد كه روستاهای تايپا (Taipa) و كولوآنه (Coloane) از اين روستاها هستند و توسط ماهیگیران بومی بوجود آمده اند.
موزه های مختلفی در ماکائو وجود دارد که می توان به موزه های مانند موزه اصلی ماکائو (Macau Museum) و موزه تايپا (Museum of Taipa and Coloane History) اشاره کرد.
معبد اي ما (A Ma) كه این معبد یکی از معروفترین معابد چینی در ماکائو است که در دوران پرتغالی ها ساخته شده است این معبد در نزدیکی میدان بارا (Barra) واقع شده است.
ميدان ليلائو (Lilau) كه این میدان کوچک و زیبا به سبک مدیترانه ایی ساخته شده و یکی از مناطق مسکونی قدیمی ماکائو به شمار می آید.
خانه ماندارين (Mandarin House) كه این کاخ به سبک چینی سنتی ساخته شده و حدود 4000 متر مربع وسعت دارد این کاخ در حدود سال 1881 بنا شده است.
ویرانه های کلیسای جامع سنت پل (Ruins of St Paul Cathedral) كه یکی از قدیمی ترین کلیساهای ماکائو به شمار می رود که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده که در آن زمان خانواده های ملوانان پرتغالی برای سلامتی فرزندان خود دعا می کردند.
ميدان سنت آگوستين (St. Augustine's) در کنار این میدان ساختمان های زیبایی واقع شده که می توان به کتابخانه سالن تئاتر و کلیسا اشاره کرد.
كليساي سنت آگوستين (St. Augustine's) كه این کلیسا توسط آگوستينيانز (Augustinians) اسپانیایی در سال 1591 تاسیس گردید که یکی از کلیساهای قدیمی ماکائو به شمار می رود.
سالن تئاتر دون پدرو (Don Pedro) كه این سالن تئاتر قدیمی در سال 1860 به سبک غربی ساخته شده که یکی از افتخارات مردم ماکائو به شمار می رود و همکنون نیز بسیاری از رویدادهای عمومی در آن شکل می گیرد.
كتابخانه سرروبرت هو تانگ (Sir Robert Ho Tung) كه محل اقامت یکی از تجار پرتغالی بوده که بعدا به به کتابخانه تبدیل شد.
كليسا و مدرسه سنت ژوزف (St. Joseph's) كه مدرسه علوم دینی بوده و در سال 1728 ساخته شده است و به عنوان مرکزی برای توسعه مسیحیت در شرق قرار گرفت و کلیسای مجاور آن که در سال 1758 ساخته شد.
ميدان سنات (Senate) كه این میدان در قلب یکی از مناطق سنتی ماکائو واقع شده است که این محل دارای رنگ ها و خطوط بسیاری است که به عنوان یکی از محبوبترین مناطق به شمار می رود.
شنا كردن و ورزشهاي آبي از تفريح هايي است كه مي توان در ماكائو به آن پرداخت. ماکائو دو ساحل معروف و خوب برای شنا دارد که این دو ساحل در قسمت جنوبی جزیره كولوآنه (Coloane) واقع شده اند.
بولینگ و هاكي نيز دو ورزشي است كه ميتوان در ماكائو آنها را تجربه كرد. مرکز بولینگ مجهزی در منطقه كوتاي (Cotai) وجود دارد که ماكائو دومه (Macau Dome) نامیده می شود این مرکز در سال 2005 به افتتاح رسید و لازم است بدانید که ماکائو برگزار کننده سیزدهمین دوره مسابقات هاکی قهرمانی آسیا بوده است.

حمل و نقل عمومي در اين شهر مبتني بر تاكسي اختصاصي، کالاسکه های دوچرخه ایی و دوجرخه مي باشد.
قیمت کرایه تاکسی ها تقریبا مقرون به صرفه است و اکثر رانندگان زبان دیگری جز کانتونی نمی دانند و توجه کنید که خوب است تا نام مقصد خود را به زبان محلی در برگه ایی داشته باشید تا راننده شما را به مقصد برساند البته بعضی رانندگان اسامی بسیاری از مراکز گردشگری را دارند.
بسیاری از رانندگان تاکسی در روزهای یکشنبه استفاده شخصی از تاکسی های خود می کنند و نشانی قرمز بر روی شیشه تاکسی خود می زنند.
دوچرخه سواری میتواند برای علاقه مندان به دوچرخه سواری جالب باشد تا بتوانند با دوچرخه به مناطق مختلف بروند.
روش ديگر کالاسکه های دوچرخه ایی است. این دو چرخه های کالاسکه مانند ، تريسيكلو (Triciclo) يا ريكواكسو (Riquexo) نامیده می شود این وسیله در هنگ کنگ هم وجود دارد و در مناطق توریستی یافت می شود شما در قسمت عقب که مانند کالاسکه است می نشینید و راننده بر روی دوچرخه ایی شما را می کشد که کالاسکه عموما گنجایش دو نفر را دارد لازم به ذکر است که قیمت این وسیله قابل چانه زنی است و توافقی تعیین می شود پس حتما چانه بزنید.